Какви видове материали и дължини са налични за релсата 136RE?
Apr 09, 2026
The136RE релса, също така широко признат като TR68 в определени глобални региони, е първокласен коловоз за тежкотоварни-натоварвания, проектиран да отговаря на строгите железопътни инженерни стандарти. Със стандартна височина на релсата 136re 7 5/16 инча, тази релса е проектирана да издържа на екстремни натоварвания на ос. Това е основният избор за магистрални железопътни линии, коридори за-тежкотоварни превози и минни транзитни системи, където структурната стабилност и минималната поддръжка са критични.
136re размери на релсата:

| Профил | Стандартен | Размери мм | Раздел S | Маса m | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | B | C | D | E | cm² | kg/m | ||
| американски стандарт | ||||||||
| 136RE (TR68) | АРЕМА | 185,70 | 152,40 | 74,60 | 49,20 | 17,50 | 85,90 | 67,50 |
GNEE РЕЙЛподдържа директен надзор върху целия процес на топене, валцуване и оформяне на стомана, като гарантира, че всяко парче релса отговаря точно на металургичните изисквания. Чрез ръчен-контрол на нашите валцоващи линии, ние предоставяме стабилни материали за коловози със строги толеранси на размерите и надеждни механични свойства за вашите инженерни проекти.
Какви видове материали и дължини са налични за релсата 136RE?
Релсата 136RE е произведена в съответствие със стандартите на AREMA (Американско железопътно инженерство и поддръжка-на-Way Association). Наличните класове и дължини на материалите са специално проектирани, за да отговорят на изискванията за тежки-товарни превози и високо-скоростни железопътни линии Клас I.
1. Класове на материалите (химия на стоманата)
Релсовата стомана се категоризира основно по своята твърдост и микроструктура. За профила 136RE акцентът е върху устойчивостта на износване и устойчивостта на умора.

- Стандартна якост (SS):Базовият клас въглеродна стомана за обща главна употреба. Обикновено има твърдост по Бринел (HBW) около 300–320.
- Висока якост / закалена глава (HH):Най-често срещаният избор за 136RE в зони с голямо{1}}натоварване. Главата на релсата е термично -обработена, за да се постигне твърдост от 370–400 HBW. Това значително удължава експлоатационния живот в криви и зони с високо-износване.
- Нисколегирани/премиум класове:Специализирани химикали (добавяне на елементи като хром или молибден), използвани за екстремни условия, като тежко{0}}тонажни въглища или рудни линии, за предотвратяване на обвивка и вътрешни дефекти.
Химичен състав на AREMA Rail Steel:
| AERMA 2019 | Степен на якост | C | Si | Мн | P | S | Ni | Кр | V |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Въглеродна стомана | 0.74–0.86 | 0.10–0.60 | 0.75–1.25 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,25 | По-малко или равно на 0,30 | По-малко или равно на 0,010 | |
| Ниско легирана стомана | Стандартна якост (SS) | 0.72–0.82 | 0.10–0.50 | 0.80–1.10 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,15 | 0.25–0.40 | По-малко или равно на 0,010 |
| Междинна якост (IS) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,15 | 0.40–0.70 | По-малко или равно на 0,010 | |
| Висока якост / закалена глава (HH) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,020 | По-малко или равно на 0,15 | 0.40–0.70 | По-малко или равно на 0,010 |
Механични свойства на AREMA Rail Steel:
| АРЕМА 2019 | Степен на якост | Сила на провлачване N/mm2 |
Сила на опън N/mm2 |
Удължение % |
Твърдост по Бринел HBW |
|---|---|---|---|---|---|
| Въглеродна стомана | Стандартна якост (SS) | 511 МИН | 983 МИН | 10 МИН | 310 МИН |
| Междинна якост (IS) | 724 МИН | 1069 МИН | 10 МИН | 350 МИН | |
| Висока якост / закалена глава (HH) | 828 МИН | 1179 МИН | 10 МИН | 370 МИН | |
| Ниско легирана стомана | Стандартна якост (SS) | 511 МИН | 983 МИН | 10 МИН | 310 МИН |
| Междинна якост (IS) | 552 МИН | 1014 МИН | 8 МИН | 325 МИН | |
| Висока якост / закалена глава (HH) | 828 МИН | 1179 МИН | 10 МИН | 370 МИН |
2. Стандартни дължини
В Северна Америка релсите се произвеждат със стандартни дължини на "пръчка", но повечето съвременни главни линии използватCWR (непрекъсната заварена релса).

- Стандартна дължина на пръчката: 39 футаили80 фута.
Забележка:80-футовите релси са все по-предпочитани, защото намаляват наполовина броя на заварените или болтови съединения в сравнение с 39-футовите секции.
- Персонализирани дължини:Предлага се при заявка за специфични приложения като стрелки, мостове или криви с къс-радиус.
- Непрекъсната заварена релса (CWR):Въпреки че се произвеждат на пръчки, те често се заваряват бързо-челно в завод в „ленти“ (обикновено1440 футадълго), преди да бъдат транспортирани до обекта чрез специализирани железопътни влакове.
ЧЗВ
Въпрос: Какви видове материали са налични за релсата 136RE?
О: Нашият процес на валцуване осигурява релсата 136RE както със стандартна якост (SS), така и със силно износоустойчив-закалена глава (HH). Степента HH е особено подходяща за криви коловози и среди, изпитващи силно триене от големи натоварвания на осите.
В: Какви са стандартните дължини за доставка на релса AREMA 136RE?
О: Стандартните дължини обикновено са 39 фута, 40 фута и 80 фута, за да се приведат в съответствие с изискванията за конвенционални тежкотоварни-изисквания. Ние също така предоставяме прецизни персонализирани услуги за рязане за безпроблемно интегриране с вашите непрекъснати заварени релсови (CWR) инсталации.
Въпрос: Можете ли да предоставите съвместими системи за закрепване за релсата 136 lb?
О: Да, осигуряването на стабилност на пистата изисква правилните аксесоари. Ние доставяме пълна гама от съвпадащи компоненти, включително стандартни свързващи щанги (риболовни плочи), анкерни плочи за тежки-натоварвания, скоби за релси и шипове за коловози, перфектно монтирани за профила 136RE.
Въпрос: Каква е разликата между релси 136RE и 115RE?
О: Основните разлики са в теглото и товароносимостта. 136RE има по-голямо тегло на ярд, по-широка глава и по-дебела мрежа в сравнение с 115RE, което го прави превъзходният избор за изключително тежки товари, докато 115RE се използва за умерен трафик.
Въпрос: Как гарантирате точността на размерите на релсовата секция 136RE?
О: Ние поддържаме строг контрол върху нашите линии за оформяне и валцуване, използвайки усъвършенствани инструменти за ултразвуково тестване и лазерно измерване. Това гарантира, че височината, ширината на основата и дебелината на платното стриктно се придържат към стандартните изисквания за толеранс.
Въпрос: Предлагате ли услуги за пробиване на релси за релсови инсталации?
О: Абсолютно. Ние предлагаме персонализирани услуги за пробиване в края на релсата въз основа на вашите специфични инженерни чертежи. Това гарантира, че всички отвори за болтове са идеално подравнени със свързващите пръти по време на -сглобяването на коловоза на място, спестявайки време за монтаж.
GNEE РЕЙЛсе фокусира върху предоставянето на стабилни136re релсаспецификации, със строг контрол върху136re размери на релсата, точност на напречното сечение и механични характеристики. Гъвкавите опции за обработка, като например рязане, пробиване и съвпадащи системи за закрепване, помагат за адаптирането към различни железопътни приложения.
Ако избирате136re релсаза високо{0}}скоростни или тежко{1}}железопътни проекти можетесвържете се с насза да получите персонализирано железопътно решение, включително избор на спецификация, опции за обработка и пълно съответствие на системата за подобряване на дългосрочната-производителност и ефективност.







